Power-Xtra PX1520100 11.1V 3S1P 1000 mAh (20C) Li-Polymer Pil

Stok kodu: Yok Kategoriler: , ,

Üretici : Power-Xtra

(KDV dahildir)

Bu ürün şu anda stokta yok veya mevcut değil.

Ürün Stoğa Gelince Haber Ver

Ödeme aşamasında ekstra %3 havale indirimi!

PX1520100 11.1V 3S1P 1000 mAh (20C) Li-Polymer Pil
Voltaj: 11.1 V
Kapasitesi: 1.000 mAh
Ağırlık: 62 gr

KARGO & GÖNDERİM ŞARTLARI

Saat 12:30’a kadar gelen siparişler aynı gün, sonrasında gelen siparişler ertesi iş günü kargoya verilir.

AÇIKLAMA

Power-Xtra PX1520100 11.1V 3S1P 1000 mAh (20C) Li-Polymer Pil

Ürün Kimyası: Li-Po, Lityum Polimer, Lithium Polymer
Hücre Modeli: 482096
Batarya Grup Konfigurasyonu: 3S1P
Ebat: 16,0 mm x 20,5 mm x 103,0 mm
Maksimum Şarj Akımı: 800 mAh
Maksimum Sabit Deşarj Akımı: 8.000 mAh

ÖNEMLİ!!! Kullanmadan önce KILAVUZU tamamen OKUYUN.
LiPO Uyarısı ve Kullanım Sorumluluk Reddi Beyanı
NiMH veya NiCd pillere kıyasla farklı güvenlik önlemleri gerektirdiğinden, Lityum Polimer (LiPo) pilleri kullanırken ekstra önlemler alın! Bu talimatlara uyulmaması, pilde ciddi kalıcı hasara, ciddi kişisel yaralanmalara veya yangına neden olabilir.

LiPO piller, yalnızca uyumlu radyo kontrollü (R/C) modellerle ve airsoft tabancalarıyla kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Yanlış kullanım veya modifikasyonlardan kaynaklanan herhangi bir hasar garantinizi geçersiz kılacaktır ve ciddi yaralanmalara neden olabilir.
Bu ürünü satın alan alıcı/kullanıcı, bu belgede yer alan güvenlik önlemlerini okuyup anladığını ve bu risklerin tüm sorumluluğunu kabul ettiğini kabul eder. Kullanıcı/alıcı, kabul etmekle, satıcıyı, distribütörlerini veya perakendecilerini meydana gelebilecek herhangi bir kaza, kişilerin yaralanması veya maddi hasardan sorumlu tutmaz. Alıcı/kullanıcı bu koşulları kabul etmiyorsa, lütfen pili orijinal haliyle hemen satın aldığınız yere iade edin.

Genel Güvenlik Yönergeleri: LiPo pilleri şarj etmek için ASLA bir NiCd/NiMH şarj cihazı kullanmayın. Yalnızca Lityum Polimer (LiPo) piller için tasarlanmış şarj cihazlarını kullanın. LiPo pilleri ASLA 40-80° F’yi aşan herhangi bir yerde saklamayın (örn. arabada, garajda veya güneşte) Şarj eden pilleri ASLA gözetimsiz bırakmayın. Şarj sürecini takip edin ve oluşabilecek olası sorunlara tepki verin. Pilin artı ve eksi uçlarının temas etmesine ASLA izin vermeyin. Bu, pilin kısa devre yapmasına ve YANGIN’a neden olabilir. Herhangi bir nedenle terminal kablolarını kesmeniz gerekirse, kabloların birbirine dokunmadığından emin olmak için her kabloyu AYRI kesmeniz gerekecektir. Şişmiş veya balonlu bir pili ASLA şarj etmeyin (satın alındığında şişmiş olsa bile). Şişmeye başlayan bir pili şarj etmeye devam etmek yangına neden olur. Şarj etmeden önce DAİMA pili herhangi bir hasar, şekil bozukluğu veya şişme olmadığından emin olmak için inceleyin. Varsa, pili şarj etmeyi DURDURUN ve pili atmak için uygun prosedürü izleyin. Pilleri DAİMA yanmaz bir kapta ve yanıcı maddelerden uzakta şarj edin. Alev alabilecek yüzeylerde şarj ETMEYİN – buna şunlar dahildir: ahşap, kumaş, halı veya uygulamanın cihazında. DAİMA LiPo pilleri 40-80° F arasında serin ve kuru yerlerde saklayın.
R/C Modelinin çökmesi durumunda pil yüksek sıcaklıklara ulaşırsa şu adımları izleyin:

  • Pili cihazdan hemen çıkarın
  • Açık yanıcı olmayan bir alana yerleştirin
  • Güvenli bir mesafeden 30 dakika kadar izleyin
  • Pil sabit görünüyorsa (hasar veya şişme belirtisi yok) cihazınıza geri takmaya devam edin ve dikkatli kullanmaya devam edin.
  • LIPO pilleri çocukların veya evcil hayvanların erişemeyeceği bir yerde saklayın.
  • LiPo Pilleri aşırı boşaltmaktan kaçının

Aşırı deşarj – neredeyse tamamen boşalmış veya minimum voltaj seviyesinin altında olsa bile bir LiPO pili kullanmaya devam etmek – pilde kalıcı hasara neden olabilir. Bunun neden olduğu hasar DAHİLİ pil hasarı olabilir ve her zaman görünür olmayacaktır. Bununla birlikte, daha sonraki zamanlarda yeniden şarj etmeye çalışırken dahili hasar sonunda YANGIN’a yol açabilir. Pilin düşük voltajda olduğuna ve yeniden şarj edilmek üzere çıkarılması gerektiğine dair hiçbir gösterge olmadığından, bu sorun Airsoft uygulamalarında kolayca ve yaygın olarak gözden kaçabilir. Güvenlik sorunlarını veya yaralanmaları önlemek ve pil ömrünü uzatmak için lütfen uygulamanızda pili doğru bir şekilde anlayın ve kullanın.

Pilleri Şarj Etme : Şarj etmeden veya kullanmadan önce DAİMA LiPo pili hasarlı uçlar, konektörler, streç film, hücrelerin şişmesi veya diğer düzensizlikler açısından gözle kontrol edin. Paketinizde yukarıdaki sorunlardan herhangi birini bulursanız KULLANMAYIN.Konnektörü takmadan veya değiştirmeden önce, bir dijital voltmetre (şarj cihazınız değil) kullanarak paketin voltajını kontrol edin. Şarj eden pilleri ASLA gözetimsiz bırakmayın. Şarj sürecini sürekli izleyin ve oluşabilecek olası sorunlara tepki gösterin. Pilleri YALNIZCA ateşe dayanıklı bir yerde şarj edin. Asla ahşap yüzeylere, kumaşa, halıya veya alev alabilecek malzemelere şarj etmeyin. Şarj etmeden önce pilin ortam sıcaklığına soğumasını bekleyin. Birden fazla pil takımını seri olarak şarj ETMEYİN. Her pil paketini ayrı ayrı şarj edin. Bunun yapılmaması, yanlış pil tanıma ve şarj etme işlevlerine neden olabilir. Aşırı şarj meydana gelebilir ve YANGIN ile sonuçlanabilir.
Şarj amacıyla hücre sayısını veya voltajını seçerken, LiPo pil etiketinde göründüğü gibi hücre sayısını ve voltajını seçin. Etikette basılı olandan farklı bir hücre sayısı veya voltajı seçmek, yangına neden olabilecek uygun olmayan şarj oranlarına neden olur.
Güvenlik önlemi olarak, pilin üzerinde yazılı olan bilgilerin doğru olduğunu onaylayın. Örnek: Seri bağlı 2 Hücreli pil paketindeki etikette “7,4V” yazacaktır – Şarj için 2 Hücreliyi seçmelisiniz. Seri bağlı 3 Hücreli pil paketindeki etikette – “11,1V” – Şarj için 3 Hücreliyi seçmelisiniz.
Şarj etmeden önce paket voltajını kontrol etmelisiniz. Hücre başına açık voltaj 3,3V’den düşükse herhangi bir paketi şarj etmeye çalışmayın. Örneğin: 6,6V altındaysa 2 hücreli paketi şarj etmeyin, 9,9V altındaysa 3 hücreli paketi şarj etmeyin
Çoğu durumda, aksi belirtilmedikçe, şarj cihazının şarj akımı 1C’yi geçmemelidir. Daha yüksek bir ayar pile zarar verebilir ve yangına neden olabilir.

Sepetim
Sepetiniz şuanda boş.

Henüz bir ürün eklemediniz.